Tyszanie zostali strąceni z fotela lidera PHL. GKS Tychy przegrywając z Tempish Polonią Bytom 3:4 po dogrywce musiał ustąpić miejsca Comarch Cracovii.

Zespół Jiri Sejby po porażce w Nowym Targu w Tychach chciał wrócić na zwycięski szlak. Taki sam pomysł mieli jednak zawodnicy Polonii Bytom..

GKS Tychy - TMH Tempish Polonia Bytom

Lepiej spotkanie rozpoczęli tyszanie, którzy już w ósmej min. objęli prowadzenie. Marcin Kolusz oddał strzał, a tor lotu krążka zmienił Jaroslav Kristek i otworzył wynik. GKS miał w dalszej fazie tercji doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia, ale nie wykorzystał półtorej min. gry w podwójnej przewadze.

Po zmianie stron do głosu doszli goście, którzy zagrali odważniej niż w pierwszych dwudziestu min. Po pół godz. gry Polonia doprowadziła do remisu i wyraźnie złapała wiatr w żagle. W 39. min. goście wykorzystali grę w przewadze i wyszli na prowadzenie. Zawodnicy GKS Tychy doskonale rozpoczęli trzecią część gry, bowiem już po niespełna 90 sek. Adam Bagiński doprowadził do remisu.

Goście jednak nie poprzestali na dobrej grze w drugiej tercji. W 59. min. ponownie wykorzystali grę w przewadze i wyszli na prowadzenie. Jiri Sejba więc nie miał wyjścia i w końcówce postawił wszystko na jedną kartę wycofując z lodu Kamila Kosowskiego. Ten manewr się opłacił, bowiem na 32 sek. przed końcem Mateusz Bepierszcz doprowadził do remisu. Zwycięzcę miała więc wyłonić dogrywka, w której to goście zdobyli gola i przełamali niemoc. GKS Tychy natomiast przegrał trzeci mecz z rzędu..

GKS Tychy – TMH Tempish Polonia Bytom (1:0, 0:2, 2:1, d. 0:1)
1:0 Jaroslav Kristek – Marcin Kolusz – Mateusz Bryk (07:51)
1:1 Mateusz Danieluk (30:24)
1:2 Roman Malinik – Richard Bordowski (38:27) 5/4
2:2 Adam Bagiński – Jarosław Rzeszutko – Bartłomiej Pociecha (41:29)
2:3 Matej Cunik – Richard Bordowski – Roman Malinik (58:17) 5/4
3:3 Mateusz Bepierszcz – Miroslav Zatko – Bartłomiej Pociecha (59:28) 6/4
3:4 Błazej Salamon – Tomasz Kozłowski (64:02)

GKS: Kosowski (Lewartowski) – Kubos, Ciura; Jeziorski, Komorski, Vitek – Zatko, Kotlorz; Bepierszcz, Semorad, Kogut – Bryk, Górny; Woźnica, Kristek, Kolusz – Pociecha, Kolarz; Witecki, Rzeszutko, Bagiński.