Futsalowcy GKS Tychy mają za sobą pierwszą grę kontrolną. Zespół Romana Trojanowskiego i Michała Słoniny zmierzył się z Gwiazdą Ruda Śląska.

Spotkanie stało na dobrym poziomie, a tyszanie kontrolowali przebieg gry. Szczególnie w pierwszej połowie, po której prowadzili 3:0. Po zmianie stron goście z Rudy Śląskiej zagrali nieco lepiej, jednak ostatecznie przegrali spotkanie w Tychach. Po regulaminowym czasie gry trenerzy zarządzili 10-minutową dogrywkę, w której goście wygrali 0:1. W tej części gry w tyskim zespole zagrali głównie zawodnicy z Regionalnej Ligi Juniorów Futsalu U18.

Bramki dla GKS zdobyli Piotr Myszor, Patryk Szachnitowski, Bartłomiej Sitko (dwie) oraz testowany z drużyny młodzieżowej Adrian Prażmo. Szczególnie dwaj ostatni zasługują na wyróżnienie, a także Samuel Jania, który końcówkę poprzedniego sezonu stracił przez kontuzję.

Roman Trojanowski nie mógł skorzystać z usług Michała Słoniny, Adama Wolaka, Zbigniewa Modrzika oraz Marka Kołodziejczyka.

GKS Tychy – Gwiazda Ruda Śląska 5:3 (3:0). Bramki: Sitko 2, Prażmo, Myszor, Szachnitowski.
GKS: Krzyśka – Myszor, Jania, Szachnitowski, Hewlik, Sitko, Sojka, Głód, Prażmo oraz Maławy, Długokęcki, Kochanowski, Sitko i Baran.