Koszykarze GKS Tychy wygrali bardzo trudny wyjazdowy mecz z Sudetami Jelenia Góra. Tyszanie zwyciężyli 80:63, a o wyniku zadecydowała trzecia kwarta.

Sudety Jelenia Góra przed pojedynkiem z GKS Tychy zajmowały czwartą pozycję w tabeli, której tyszanie przewodzili. Dlatego też spotkanie było bardzo wyrównane.

Pierwsze dwie kwarty należały do gospodarzy, którzy grali nieco skuteczniej w ataku od tyszan. Szczególnie było tak podczas pierwszej części, bo w drugiej przewagą Sudetów była minimalna. Jednak na przerwę GKS schodzili przegrywając 33:40.

Rysunek2

Po zmianie stron zespół Tomasza Jagiełki zagrał tak, jak już przyzwyczaił w tym sezonie. Niezwykle skutecznie w ataku i sumiennie w obronie, co dało odrobienie strat z nawiązką prowadząc 57:47. W ostatniej części gry tyszanie kontynuowali dobrą grę, w której wygrali siedmioma punktami.

Sudety Jelenia Góra – GKS Tychy 63:80 (24:19, 16:14, 7:24, 16:23).
GKS Tychy: Sebrala 18 (2 za 3), Markowicz 7, Weiss 5 (1), Hałas, Olczak oraz Bzdyra 20, Dziemba 9 (1), Basiński 8, Deja 7, Lemański 6.