Zawodnicy Wodnika Tychy zdobyli kolejne medale. Tym razem tyszanie punktowali podczas Mistrzostw Śląska, które rozgrywane były w Pływalni Olimpijczyk w Gliwicach.

Tyszanie startowali zarówno w biegach indywidualnych, jak i sztafetach. Zespołowo Wodnik zdobył medale w sztafetach 4×200 m st. dowolnym i 4×100 m st. zmiennym mężczyzn.

wodnik1

W pierwszej kategorii złote medale (16-18 lat) wywalczyli Oskar Bieg, Mariusz Pawliniak, Radosław Skierski i Kamil Ogorzałek. Jednocześnie ten wynik dał im srebrny medal w kat. OPEN. Na dystansie 4x100m ten sam zespół zdobył srebrny medal w kat. 16-18 lat, co dało brąz w OPEN.

Indywidualnie najwięcej medali zdobyła Anna Zawadzka, która sięgnęła po pięć medali w kat. 16-18 lat i OPEN. Tyszanka złota wywalczyła na dystansie 100 m st. dowolnym (1:00.60), 200 m st. dowolnym (2:08.91 – brąz w OPEN) oraz na 400 m st. dowolnym (4:29.80). Brąz wywalczyła też na 50m st. dowolnym (28.05).

wodnik2

Inne medale zdobyli:
Radosław Skierski (kat. 16-18 lat) – 400m zmiennym – brązowy medal 4:40.82
Oskar Bieg (kat.16-18 lat) – 200m klasyczny – brązowy medal 2:22.63
Kamil Ogorzałek (kat.16-18 lat) – 50m dowolnym – brązowy medal 24.11 oraz 200m dowolnym – brązowy medal 1:56.6