GKS Tychy wywalczył awans do półfinału Pucharu Kontynentalnego! Tyszanie w decydującym starciu pokonali węgierski DVTK Jegesmedvek Miskolc 5:2 i wygrali tyski turniej.

Po porażce w drugiej serii gier GKS Tychy musiał pokonać Węgrów, którzy do meczu z gospodarzami podchodzili z kompletem wygranych. Tyszanie stanęli na wysokości zadania, choć początek mieli trudny.

Dunarea Galati (Galacz) - GKS Tychy

Już w 4. min. bowiem gola dla przyjezdnych zdobył Hajos Roland i zespół Jiri Sejby musiał gonić wynik. Gospodarze jednak zachowali spokój i cierpliwie szukali wyrównania. Udało się w 14. min. po uderzeniu Jaroslava Kristka. Jeszcze przed przerwą GKS wyszedł na prowadzenie, a krążek sprytnie trącił po strzale Petra Kubosa Michał Woźnica. Bramkarz rywali był bez szans.

W drugiej tercji padł tylko jeden gol, a zdobyli go goście. 90 sek. po wznowieniu gry Węgrzy doprowadzili do wyrównania, a sprawa awansu rozstrzygnęła się w trzeciej tercji. W niej całkowicie dominowali gospodarze.

GKS Tychy - SMS PZHL U20 Sosnowiec

Zaczęło się od dwójkowej akcji Martin Vozdecky – Jaroslav Kristek, po której ten pierwszy wpisał się na listę strzelców. W 48. min. piękny strzał oddał Michał Kotlorz. Kapitan GKS delikatnie wrzucił krążek w kierunku bramki, a ten wpadł w okienko węgierskiej bramki. W końcówce goście postawili wszystko na jedną kartę, co wykorzystał Kristek zdobywając piątego gola.

GKS Tychy wygrał tyski turniej Pucharu Kontynentalnego i awansował do półfinału rozgrywek. Kolejne zawody rozegrane zostaną we Włoszech.

GKS Tychy – DVTK Jegesmedvek Miskolc 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
0:1 Hajos Roland – Goz Balazs (03:36)
1:1 Kristek Jaroslav – Pociecha Bartlomiej – Vozdecky Martin (13:42)
2:1 Woznica Michal – Kubos Petr – Baginski Adam (16:44)
2:2 Toth Adrian – Goz Balazs – Johnston Andrew (21:28)
3:2 Vozdecky Martin – Kristek Jaroslav (43:31)
4:2 Kotlorz Michal – Kalinowski Kamil – Kolusz Marcin (47:11)
5:2 Kristek Jaroslav (58:50)

GKS Tychy: Zigardy Stefan – Zatko Miroslav, Kotlorz MIchał; Kalinowski Kamil, Bepierszcz, Kolusz Marcin – Kubos Petr, Ciura Bartosz; Komorski Filip, Galant Radosław, Jeziorski Bartłomiej – Bryk Mateusz, Pociecha Bartłomiej; Vozdecky Martin, Kristek Jaroslav, Kogut Patryk – Górny Kamil, Bagiński Adam, Rzeszutko Jarosław, Woźnica Michał, Witecki Jakub

DVTK Jegesmedvek Miskolc: Adorjan Attila – Lada Balazs, Leppanen Jarrko; Galanisz Nikandrosz, Pavuk Attila, Magosi Balint – Goz Balazs, Vojtko Matyas; Hajos Roland, Popovics Patrik, Toth Adrian – Cianfrini Paul, Kuqali Nicholas; Johnston Andrew – Miskolczi Mark – Sagi Martin – Laczko Akos, Joe Colin; Rito Laszlo – Albert Tibor – Karda Milan.