GKS Tychy nie przysłużyła się dłuższa przerwa w rozgrywkach związana z wymianą murawy na Stadionie Miejskim Tychy. Tyszanie przegrali wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica 2:3.

Zespół Jurija Szatałowa miał więcej czasu by przygotować się do spotkania, bowiem w środku tygodnia nie rozgrywał meczu ligowego. Ich pojedynek z Wisłą Puławy został przełożony, co najwidoczniej nie wpłynęło dobrze na tyszan.

Podbeskidzie Bielsko-Biala - GKS Tychy

Od początku meczu to legniczanie ruszyli do ataków. Mieli też dwie doskonałe okazje na zdobycie gola, ale na posterunku był Paweł Florek, któy wygrywał pojedynki z rywalami. Pierwsi bramkę zdobyli jednak tyszanie. W 19. min. piłka spadła pod nogi Jakuba Świerczoka, który płaskim uderzeniem otworzył wynik. Miedź wyrównała jeszcze przed przerwą – Florek odbił do boku strzał z dystansu, ale do piłki pierwszy dopadł rywal, który skierował ją do bramki.

Gospodarze także lepiej rozpoczęli drugą część gry, z tą różnicą, że znaleźli sposób na zdobycie gola. Łukasz Garguła nic sobie nie zrobił z obecności stoperów i ładnym „szczupakiem” pokonał Florka. Z prowadzenia Miedź cieszyła się zaledwie trzy min.. Wówczas przypomniał o osbie Łukasz Grzeszczyk, który wykonywał rzut wolny z bocznego sektora boiska. Piłka uderzona przez kapitana GKS spadła „za kołnierz” bramkarza gospodarzy.

GKS Tychy - Znicz Pruszkow

W 68. min. szarżującego Łobodzińskiego w polu karnym powalił Radosław Pruchnik, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”. Paweł Florek był bliski obrony strzału, ale ostatecznie to legniczanie wygrali mecz 3:2.

Miedź Legnica – GKS Tychy 3:2 (1:1). Bramki: Świerczok (19.), Grzesczyk (58.).
GKS: Florek – Grzybek, Machovec (40. Mańka), Boczek, Tanżyna, Kowalski, Pruchnik (72. Gancarczyk), Mączyński, Radzewicz (79. Błanik), Grzeszczyk, Świerczok.