W miniony weekend rozegrany został IX Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im. Maćka Maika. Swój debiut w nim zanotował nowy klub – MKP Wodnik 29 Tychy!

W Tychach do tej pory nie było zespołu pływackiego, który mógłby zrzeszać licealistów i licealistki, a także dorosłych. Teraz wychowanków m.in. MOSM Tychy będzie przejmował właśnie MKP Wodnik 29 Tychy.

14859407_1340327249319513_301807615_o

Tyski klub walczył o medale w kat. powyżej 16 lat, a jego barwy reprezentowało pięciu licealistów. MKP Wodnik 29 Tychy w klasyfikacji drużynowej zajął ósme miejsce zdobywając razem 16 medali! Wśród kobiet były to cztery złota, natomiast panowie wywalczyli sześć złotych, a także po trzy srebrne i brązowe medale.

MOSM Tychy tych medali zdobył 31 zajmując miejsce tuż ponad Wodnikiem. Młodzi tyszanie w dorobku mieli 11 złotych medali (panowie – 5, panie – 6), także 11 srebrnych (4 i 7) oraz dziewięć brązowych (3 i 6). Start Katowice oddział Tychy wywalczył natomiast 11 krążków i zajął w klasyfikacji 11. pozycję.

14881257_1340326999319538_552901385_o

Szczegółowe wyniki znajdują się TUTAJ.

Powołanie takiego klubu jest milowym krokiem do dalszego rozwoju pływania w Tychach. Ta dyscyplina od dawna przynosi mnóstwo radości, a zawodnicy zdobywają wiele medali. Teraz będą mogli o nie walczyć również w wyższych kategoriach wiekowych. – Cieszymy się, że stwarzamy możliwość dalszego rozwoju zawodnikom MOSM, którzy przekraczają wiek gimnazjalny. Tutaj należą się wielkie podziękowania dla trener Aleksandry Radek i dyrektora MOSiR – Marcina Staniczka. Oni poprali naszą inicjatywę, a my dołożymy starań, żeby nie zawieść ich oczekiwań – mówi Marek Mróz, trener MKP Wodnik 29 Tychy.