MOSM Tychy wystartował w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w Sosnowcu. Tyszanie wrócili z czterema złotymi i jednym srebrnym medalem.

Dwa tytuły mistrzyni Śląska zdobyła Weronika Hołyk, która była najlepsza w biegach sprinterskich w kategorii juniorek młodszych. Tyszanka na 100 m ustanowiła swój rekord życiowy – 12.61 sek, a na 200 m uzyskała czas 25.81 sek.

Złoty medal zdobyła też Martyna Kasprzyk w skoku w dal kadetek, a także Marcin Ławreszuk w biegu na 100 m. Ten drugi wraca do biegania po dwuletniej przerwie, który obecnie jest zawodnikiem AZS AWF Katowice.

Srebro w biegu na 100 m juniorek wywalczyła Karolina Myszor. Tyszanka, która musiała uznać wyższość Mistrzyni Polski, osiągnęła czas 12.59 sek.